Çfare ndodh kur lutem

Benjamin Morgan Palmer (1818-1902), ishte një nga predikuesit më të mëdhenj dhe më të famshëm Reformues të shteteve Jugore të Amerikës në shekullin e nëntëmbëdhjetë. Fatkeqësisht, shumica e të krishterëve sot, jashtë shteteve të Jugut, nuk do të kenë dëgjuar për të. Pra, çfarë lloj njeriu ishte ai? Vazhdoni leximin →

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *